SKIN CARE FOR MEN

  • 14.12.2020

Erkekler Neden Yüz Ciltlerine Bakmalı?

Erkeklerin yüz cildinin kadınlardan daha dayanıklı olduğunu ve daha sağlam bir koruyucu tabakası olduğunu düşünebilirsiniz. Bu, yüz cilt bakım ürünlerini gerçekten kullanmanıza gerek olmadığına inanmanıza neden olabilir - ancak biraz yanlış yönlendirilmişsiniz. İşte nedeni. 
Erkeklerin ve kadınların yüz cildi farklıdır (ve buna bir saniye içinde ulaşacağız), ancak ne olursa olsun, saçınıza, dişlerinize ve sindirim sisteminize bakmanız gereken nedenlerle yüz cildinize bakmanız gerekir. - çünkü bakımsızlık yaşlanmanın etkilerini hızlandırır.
Cildimiz canlı bir dokudur. Hava kirliliğinin zararlı etkilerine, beslenme alışkanlıklarına ve maalesef zamanın geçişine karşı savunmasızdır. Bununla birlikte, cilt bakım ürünlerinin gerçek, göze çarpan bir etkisi olduğunu bildiğiniz için rahatlamalısınız. Cildi korurlar, kan dolaşımını hızlandırırlar ve cildi besleyen etken maddeler, vitaminler ve yağ asitleriyle doludurlar. İyi beslenmiş cilt sağlıklı bir cilttir. Bunun da ötesinde, günümüzün en iyi formüle edilmiş cilt bakım ürünleri kırışıklıkların, çizgilerin ve lekelerin görünümünü azaltır.
Sonuç olarak, erkeklerin sağlıklı olmasını ve en iyi şekilde görünmesini istiyorlarsa yüz ciltlerine bakmaları hayati önem taşır.

Erkek ve Kadın Yüz Cildi Arasındaki Temel Farklılıklar

Bu şaşırtıcı gerçekler, yüz cilt bakımının kadınlar için olduğu kadar erkekler için de gerekli olduğunu anlamanızı sağlayabilir:

1. Daha aktif yağ bezleri ve daha büyük gözenekler

En önemli fark, erkeklerin daha aktif yağ bezlerine sahip olmasıdır, bu da giderek daha büyük gözenekler anlamına gelir. Bu, iki ana anlama gelir: Erkeklerin yüz cildi, havadaki serbest radikallerin etkilerine daha yatkındır (daha büyük gözenekler - cilde daha büyük 'kapılar') ve cilt daha yağlı ve daha parlaktır. Tek başına bu, tüm erkekler için bir uyandırma çağrısı görevi görür; cildinizi daha iyi korumanız ve fazla yağlardan kurtulmanız gerekir.

2. Yaşlanma belirtileri bir patlama ile gelir

Erkeklerde yaşlanma belirtileri daha sonra ortaya çıkar, ancak ortaya çıktıklarında daha hızlı ve daha tam olarak oluşurlar. Bu nedenle, burada önleyici bir yaklaşım benimsemek inanılmaz derecede önemlidir. Yüz cildinizin yaşlanmasını beklemeyin, çünkü bu noktada artık çok geç. Yüz cildinizi düzenli olarak beslemek, geldiğinde yaşlanma görünümünü azaltacaktır.

3. Tıraş olmak cildi zorlar

Her tıraş, cilt hücrelerinin üst katmanını kaldırarak dış etkenlere karşı daha hassas olan 'olgunlaşmamış' cildi ortaya çıkarır. Aşırı hassas cilt, daha belirgin bir bakım gerektirir. Ve sakal uzatmanın veya sahip olmanın sizi cilt bakımından kurtaracağını düşünüyorsanız, bu tamamen tersidir. Yüz cilt bakımı söz konusu olduğunda, sakalın dolgun olması bir dizi farklı zorluğu ortaya çıkarır.

İlk Adım: Doğru Cilt Bakımı Ürün Seçimlerini Yapmak

Cilt bakımının karmaşık olması gerekmez, ancak rutininizin etkili olması için doğru ürünleri seçmeniz gerekir. Hepimiz yüzümüzü yıkarız, ancak çok azımız bunu doğru ürünle yaparız. Çoğumuz sadece vücut yıkamamız için uzanıp köpürtebiliriz, ancak bu yüz cildimize herhangi bir yarar sağlamıyor - sadece kurutuyor. İhtiyacımız olan şey, özellikle yüz temizliği için tasarlanmış bir ürün ve optimal cilt sağlığı için nemlendirmeyi kapatan ücretsiz bir nemlendiricidir.

Erkekler İçin Cilt Bakımı İpuçları

Farklı cilt bakım ürünlerinin nasıl uygulanacağına dair ayrıntılara girmeyeceğiz. Bunun için lütfen  Zahmetsiz Bir Rejim için İpuçları  gönderimize bakın. Burada birkaç genel cilt bakımı ipucunu ele almak istiyoruz.

1. Cildinize özen gösterin

Apaçık gelebilir ama cilt sağlığına giden yol başlıyor. Yüz cildinize herhangi bir şekilde önem verirseniz, oradasınız demektir. Cilt bakım ürünlerini kullanmakla kullanmamak arasındaki fark (yani, yüz cildiniz için sadece 'normal' vücut yıkamanızı kullanmak) çok büyük. Yüz cildimiz, vücut cildimizden çok daha yumuşak ve ılımlı olduğundan farklı bir bakım gerektirir.  Yüzünüz için özel erkek cilt bakım ürünlerini seçmek  , cilt bakımı rejiminizin temelini oluşturur.

2. Tutarlı olun

Tutarlılık anahtardır - sonuçlara götürür. Taze ve sağlıklı bir yüz cildi elde etmek için günlük bir rutini takip etmek çok önemlidir. Tıpkı her gün dişlerinizi fırçaladığınız, duş aldığınız ve kahvaltı yaptığınız gibi, cildinize tutarlı bir şekilde bakmanız gerekir. Taahhüt edin.

3. Kaliteli ürünler kullanın

Piyasadaki en pahalı ürünleri satın alın demiyoruz, güvendiğiniz bir markadan biraz araştırma yapın ve satın alın. Temiz, toksin içermeyen ürünler kullandığınızdan emin olmak için içerik listesini kontrol etmek zarar vermez. Yüz cildiniz bunun için size teşekkür edecek.

4. Cildinizi önce ve sonra yıkamak için ılık su kullanın.

Soğuk su, gözeneklerinizin daralmasına ve kan damarlarınızın daralmasına neden olur. Daha sonra yüz yıkamanızı uyguladığınızda, aktif bileşenlerin etkinliği azalır çünkü iyi ememezler. Bu nedenle, bu buharlı yaz günlerinde bile, yüzünüzü yıkamadan önce ve sonra yüzünüzü ılık suyla yıkama cesaretini gösterin.

Erkekler için Temel Cilt Bakım Ürünleri

Fabric'te işi basit tutmayı seviyoruz. Tüm cilt bakımı metodolojimiz, basit, takibi kolay bir cilt bakımı rejimi üzerine inşa edilmiştir. Peki önemli olan nedir? İki şey: Temizleyin ve Nemlendirin veya dediğimiz gibi, Yıkayın ve Nemlendirin. Dürüstlük Yüz Yıkama ve Bütünlük Nemlendiricimizi içeren Standart Setimiz ile bunu kolayca yapabilirsiniz.

Yüz cildinizi mümkün olduğunca iyice temizlemeniz ve ihtiyacı olan besini sağlamanız gerekir. Daha sonra kurumasını önlemek için ekstra nem sağlamanız gerekir. En iyi sonuçlar için günde bir veya iki kez tekrarlayın. Yüz cildinizi yıkamak ve nemlendirmek hem gerekli hem de yeterlidir. Gerçekten cildinizin ihtiyacı olan tek şey.